Yörük obası doğal köy ürünleri markasının kurucusu Ahmet Atalay, çiftçi bir anne babanın 4 çocuklu ailesinin bir ferdi olarak 1977 senesinde Bursa’nın Orhaneli ilçesinin Altıntaş köyünde dünyaya gelmiştir. Daha küçük yaşlarda gıda üretimini topraktan mutfağa kadar öğrenmiş ve gıda sanayisine adımını atmış. Şimdilerde üniversite öğrencisi 2 çocuk babası olarak yıllarca en başta kendi çocuklarına ve üretiminin her aşamasında bütün çocuklara nasıl daha sağlıklı ve temiz içerikli gıdalar sunabilirim sorusuna yanıt aramış. Bu yanıtları ararken kurduğu markada katkısız ve doğal bileşenleri bir araya getirerek sebzeli ve besleyiciliği yüksek erişteler ve tarhanalar üretmiştir.
Son yıllarda hazır tüketimin artmasıyla paketli gıdalardaki katkı maddelerinin sağlıksız içeriğine alternatif olabilecek bir ürün üretme ihtiyacı hissederek bebek tarhanaları üzerinde çalışmalar yapmaya başlamıştır.
Bebecim markasını kurarak çocuklarına sağlıklı yiyecekler temin etmek isteyen ekip arkadaşlarımızla bilimsel makalelerden yola çıkarak geniş çaplı araştırmalar ve denemeler yaparak bebeklere özel sindirimi rahat ve bir o kadar da besleyiciliği yüksek olan bebek tarhanası çeşitlerini hazırladık.
Diğer tarhanaların aksine beyaz undan uzaklaşarak içerisine tam buğday unu ekledik. Demir düzeyini artırmak için mercimekten, protein düzeyini artırmak için nohuttan ve sebzelerden yararlandık. Ata tohumu olan karabuğday unu ve kinoa kullanarak bir kase çorbadan daha fazlasını ürettik. Faydalarını saymakla bitiremediğimiz çörek otuyla da son dokunuşumuzu yaptık.
Hızlı ve pratik hazırlanışıyla anneler için kurtarıcı bebekler için şifa deposu bir çorba hazırladık. Sizlere sunacağımız tariflerden de yararlanarak tarhanayı bebeklerinize ve çocuklarınıza severek yedirebilmenizi diliyoruz.